MĚSTO UNHOŠŤ

Počet obyvatel                    4 000

Vzdálenost od Prahy            15 km

Vzdálenost od Kladna           10 km

 

V současnosti nabízí město Unhošť kvalitní rodinné bydlení s dobrou občanskou vybaveností. Kromě mateřské a základní školy zde působí i základní umělecká škola a také škola "Slunce" zabývající se vzděláváním osob s mentálním a tělesným postižením.

Samozřejmostí je zde dostupnost základní zdravotní péče (dětští a praktičtí lékaři, stomatologie a gynekologie) včetně lékarny a fungující pečovatelská služba provozovaná městským úřadem.

O bezpečnost, pořádek a pomoc občanům se stará Policie ČR, Městská policie a Sbor dobrovolných hasičů.

Život zde usnadňuje i přítomnost poboček České pošty, České spořitelny vč. bankomatu, České pojišťovny, benzínové čerpací stanice a řady obchodů a provozoven - od kadeřnictví přes restaurace až po autoservisy.

Zasportovat si můžete v nové městské sportovní hale, ve fitcentru nebo v různých klubech či oddílech jako SOKOL nebo TJ Unhošť. Okolí Unhoště je vhodné pro turistiku i cyklistiku.

Nejmladší děti ocení dětské hřiště "koželužka" nebo Rodinné centrum "Klíček".

Dopravní obslužnost Unhoště je velmi dobrá. Za hranicemi města vedou dálniční tahy z Karlových Varů a Plzně do Prahy. Do okolních větších měst (Kladno, Rakovník, Beroun) existuje autobusové spojení. Unhošť je zahrnuta také do Pražské integrované dopravy zajišťující spojení na Zličín a Letiště Ruzyně. Unhošťská železniční zastávka na trati Praha - Kladno - Chmutov je 2 km od náměstí.